top of page
Пошук

Хто Вони - БЖУ ???

  • Фото автора: Anna Honcharenko
    Anna Honcharenko
  • 9 січ. 2021 р.
  • Читати 2 хв

Баланс БЖУ основа здорового раціону.

Здорове харчування – це набагато більше ніж просто підрахунок ККАЛ. Щоби раціон вважати збалансованим людині потрібно вживати достатню кількість поживних речовин, що забезпечить організм енергією і будівним матеріалом.


Пропорція БЖУ залежить від ваги, віку ,фізичної активності та мети, що хоче досягнути конкретно взята людина.

Але базові рекомендації такі : білки – 10-20%,жири – 30 %, вуглеводи 50-60%.


Вуглеводи дають нам енергію, організм розщепляє їх до глюкози(цукру) тому інша їх назва – сахариди. В свою чергу вуглеводи поділяються на моносахариди та полісахариди.

Моносахариди – глюкоза і сахароза ,невеликі молекули які моментально засвоюються організмом. Прості вуглеводи – «пусті калорії» .Вони не містять жодних поживних речовин і не несуть користь організму.

Полісахариди – складаються з довгих ланцюгів простих вуглеводів, процес розщеплення повільний, немає різкого скачку інсуліну, заряд енергії буде тривалий.

Вуглеводи можуть бути :

- рафіновані і нерафіновані

- рослинного і тваринного походження.


Білки – потрібні організму для росту та відновлення клітин. Вони складаються з амінокислот, їх 20. Вісім (+ аргінін для дітей та осіб похилого віку) із двадцяти, організм не здатен синтезувати. Ці амінокислоти мають надходити виключно з продуктами харчування.

Ще білки діляться на повноцінні та неповноцінні . До повноцінних відносяться ті,що містять у собі всі незамінні амінокислоти (м’ясо,риба,молочна продукція) Неповноцінні – це ті,що не містять хоча б одної з амінокислот (горіхи,гриби,квасоля).

В цілому вважається, що дорослому потрібно споживати 1 г білку на 1 кг ваги,але це значення може змінюватися в залежності від поставленої мети та віку.


Жири - складні молекули,що складаються з жирних кислот та гліцерину. Тіло потребує їх для захисту органів, розвитку клітин, отримання енергії та росту. Також використовує їх для синтезу гормонів та засвоєння жиророзчинних вітамінів. Тому в жодному разі, особливо жінкам не можна сидіти на страшних дієтах ,які виключають рослинні та тваринні жири.

По своїй структурі жири діляться на :

- мононенасичені(авокадо,горіхи,арахісове масло,оливки)

- поліненасичені (омега-3,омега-6)

- насичені (сало,вершкове масло,шоколад,випічка)

- трансжири (фастфуд,чіпси,сухарики,крекери,печиво,майонез,напівфабрикати)

Нажаль основа харчування середньостатистичного українця це прості вуглеводи + насичені і транс жири. Така ситуація і призводить до відносно короткої протяжності життя, неприроднього старіння, розвитку хронічних захворювань, раку, сердечно-судинних захворювань і нажаль продовжувати можна безкінечно. Якщо ви хочете щось змінити, але не знаєте з чого почати чекаю на особистій консультації. Є мотивація = результат гарантовано.



 
 
 

Comments


+380 68 068 98 75

Руденка 4, 2й поверх, Ромни, Сумська область, 42000

  • Instagram
  • Facebook

©2021 by Нутріціолог-персональний консультант по харчуванню Гончаренко Анна В.

bottom of page